Mgr. David Tygr Ploc, MBA
bezpečnostní expert
safety first...
CZ
|EN
|RU
Tel.: +420 608 819 671
E-mail: david@tygrploc.cz
IČO: 68361084

O mně

Bezpečnosti se věnuji prakticky již od svých 18.let, kdy jsem začínal poznávat bezpečnostní problematiku výkonem základních bezpečnostních aktivit. Během svého „bezpečnostního života“ jsem vyzkoušel pracovat v podstatě ve všech důležitých bezpečnostních oblastech.  Získané zkušenosti se snažím vždy zúročit ve svých úvahách nad aktuálně řešenou bezpečnostní problematikou. Praktické zkušenosti jsem doplnil bezpečnostním vzděláním a mimo dalších profesně zaměřených diplomů získal titul Magistr bezpečnostních studií.

 

Po více než dvacetileté zkušenosti mohu odborně prohlásit, že bezpečnost je dynamickým – neustále se vyvíjejícím  „oborem“ nepostradatelným pro lidstvo…

 

Do problému se vždy snažím proniknout co nejhlouběji. Znalost prostředí je jedním ze základních předpokladů pro vytvoření ideálního-bezpečného řešení/režimu/pravidel…

 

Preferuji osobní setkání, je nezbytné pro získání správné představy o bezpečnostní problematice, se kterou se na mě obrátíte.  Nejsem příznivcem tabulkových ocenění nabízené činnosti.

 

Již několik let se snažím jít preventivní cestou. Prevence je vždy lepší než urgence, která zejména v případě vzniku nežádoucích škod může být i výrazně nákladnější. Preventivní úvaha vychází ze zkušeností, které ji vytvářejí. Je pochopitelné, že řada negativních zkušeností ovlivňuje činnost bezpečnostních manažerů obzvláště v oblasti prevence. Negativní zkušenost znamená učení se chybám předcházet. Logickým výsledkem je poučení se ze špatného a snaha o zamezení opakování nežádoucího stavu. Úvaha bezpečnostních odborníků je často výrazně ovlivněna mnohaletými zkušenostmi. Zkušený profesionál je schopen zhodnotit dopad konkrétních opatření a dle hrozících rizik postupovat pro chráněný subjekt výhodněji. Pokud je schopen se z vlastních či sdílených negativních zkušeností poučit, nebude problematické jakékoli pozitivní řešení nežádoucích rizik.

 

Mgr. David Tygr Ploc